
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.87 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Operating Supply Current | 35 nA |
| Quiescent Current | 35 nA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 2596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85750
Ext.Price$0.85750
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85750 | $0.85750 |
| 10 | $0.62496 | $6.24960 |
| 25 | $0.56682 | $14.17050 |
| 50 | $0.53380 | $26.69000 |
| 100 | $0.50270 | $50.27000 |
| 300 | $0.47772 | $143.31600 |
| 500 | $0.45397 | $226.98500 |
| 1000 | $0.41891 | $418.91000 |
| 3000 | $0.40951 | $1228.53000 |
| 5000 | $0.40267 | $2013.35000 |
